Matka Beverly Deakin (42) má 16 ročnú dcéru Destiny, ktorá začala nečakane priberať. Vzhľadom k tomu, že na ňu nemala moc čas a starala sa o ňu prevažne babička, všimla si to až neskôr…

 

Povedala si, že by bola zlá matka, keby s tým niečo neurobila, a radikálne jej zmenila život.

Beverly si všimla, že s jej dcérou Destiny (16) nie je niečo v poriadku. Vzhľadom k tomu, že musela pracovať, aby uživila rodinu, nestrážila čo jej dcéra je. Väčšinu času trávila Destiny so svojou babičkou, ktorá do nej zeleninu zrovna nenapchávala.

“Myslela som si, že je zdravé jedlá, zeleninu a ovocie. Lenže mamička jej rada dávala buchty a tučné jedlá. Destiny sa prejedala a nikto ju nekontroloval, “povedala matka Beverly. Vedela, že ak nezasiahne, jej dcéra bude nešťastná a chorá.

Viac sa jej venovala, motivovala ju, aby jedla zdravé jedlá. Lenže Destiny síce jedla zdravo doma, ale v škole si dopriala čokoládu, sušienky a zemiačiky. Tam ju proste nikto neustrážil. Skúšala aj fitko, ale márne. V druhom ročníku strednej školy mala dokonca kvôli váhe depresie a nikam nechcela chodiť.

Museli teda vyhľadať lekársku pomoc. Destiny trpela obezitou. Lekári dievčaťu navrhli, aby išla na tri mesiace na kurz pre deti s nadváhou. Len tak dokáže zhodiť a dostať sa zase do kondície.

Mestská rada poskytla Destiny peniaze na liečbu. Ja som si to dovoliť nemohla. A vedela som, že moja dcéra potrebuje pomôcť, “povedala Beverly. Na kurze sa naučila, ako sa má stravovať, športovala, upravili jej jedálny lístok a makala na sebe. Schudla o 6 veľkostí a neuveriteľne sa premenila. “Bolo to pre mňa naozaj ťažké, ale nakoniec to bola sranda. Moji kamaráti ma veľa podporovali, som teraz oveľa šťastnejšia, “zverila sa Destiny.

Neuveriteľnú premenu si môžete pozrieť na ďalšej strane…