Potrebovali by ste zdravšiu náhradu za klasickú zubnú pastu? Zdravšie v tomto prípade znamená takú, ktorá nebude obohatená o jedovaté látky ako sulfáty alebo fluoridy…

 

Tak teda máme pre vás dobrú správu!

Je vedecky dokázané, že existuje jedna prírodná látka, ktorá s vašou ústnou dutinou dokáže zázraky. Uhádnete čo to je?

Určite vás napadlo niekoľko celkom zaujímavých vecí a riešení, ale vedci sa jednoznačne zhodli, že takúto látkou je kokosový olej.

Ten je známy tiež ako “magický olej”, pretože obsahuje množstvo skvelých, ba až “zázračných” zložiek.

Kokosový olej nie je výnimočný len pre svoju schopnosť bojovať so zubným kazom. Ukázalo sa tiež, že je výborným liekom aj na kvasinkové infekcie ústnej dutiny.

Tu spadá aj kandidóza (Candida albicans), ktorá je nebezpečná preto, že dokáže viesť dokonca až k smrteľne závažným infekciám.

Experti po celé desaťročia skúmali liečivú silu kokosového oleja. V súčasnosti je už dosť dôkazov o tom, že tento olej má na našu ústnu dutinu výborné účinky a preto ho silno odporúčajú.

Liečba kandidózy

Skupina výskumníkov v Athlonském inštitúte technológie sa pustila do štúdia, kde skúmali účinky prírodného a stráviteľného kokosového oleja na niektoré z bežných typov baktérií, ktoré prežívajú v ústnej dutine.

Zistenie bolo viac ako úchvatné.

Kokosový olej je účinný pri ničení baktérií. A čo sa týka eliminovanie kandidy v ústach, robí priamo zázraky.

Cukry a spracované potraviny podporujú množenie kandidy. Jej následné premnoženie sa prejavuje symptómami ako:

Chronická únava
Opakované kvasinkové infekcie
Problémy s trávením

V prípade premnoženia v ústnej dutine môže spôsobovať infekčné afty, ktoré sa pri veľkom rozšírení liečia špeciálnymi antimykotikami.

Kokosový olej je k štandardným liekom výbornou alternatívou. Jeho veľkou výhodou je aj to, že nemá žiadne nežiaduce vedľajšie účinky.

Okrem toho dokáže aj plne nahradiť mnohé dentálne produkty, od zubných pást až po dentálnej vody. Tie totiž obsahujú toxické, neraz až sliznice leptajúce chemické látky.

Ako kokosový olej používať

Na umývanie zubov si ho môžete naniesť na zubnú kefku rovnako ako zubnú pastu. Kokosový olej je tuhý pri teplotách nižších ako 20 stupňov Celzia, na tento účel ho preto skladujte v chladničke.

Pre starostlivosť o ústnu dutinu si ním preplachujte ústa po dobu 3 až 5 minút. Po premytí ho vypľujte.

Pri vnútornom užívaní konzumujte jednu polievkovú lyžicu 2 až 3 krát denne. Môžete si ho pridávať aj do jedál. Najlepšie je tepelne neupravený.

Kokosový olej si vyberajte opatrne

Ak budete kupovať kokosový olej, uistite sa, že sa jedná o kvalitný produkt.

Sú len dve možnosti – buď si vysoko kvalitné a 100% bio (organický) kokosový olej kúpite cez internet alebo zájdete do dobrého obchodu so zdravými a kvalitnými potravinami.

Výber je na vás, ale je dôležité, aby olej, ktorý kúpite, bol naozaj tej najlepšej kvality.

Pri kúpe využite tieto tipy:

Vždy si prečítajte etiketu. Ak je na nej IFS certifikát kvality a bezpečnosti potravín, znamená to, že tejto značke môžete dôverovať.
Kupujte za studena lisovaný, nespracovaný a 100% organický kokosový olej.