V niektorých prípadoch nám ani moderná medicína nestačí. Keď teda všetky tabletky na svete nevyrieši náš problém, kam sa obrátiť? Mnoho lekárov alternatívnej medicíny prisahá, že pomocou akupresúry napravíme všetky zdravotné ťažkosti…

 

Okrem iného existuje na tele tzv. LV 3 bod, ktorý pôsobí ako všestranný posilňovač nášho zdravia. Nachádza sa v blízkosti metatarzálnych kostí nôh. Je tiež inak známy pod názvom Tai Chong – býva pripojený k meridiánu pečene, ktorý nadväzuje na rôzne časti tela. Tu je niekoľko príkladov, ako stimulácia LV 3 bodu môže ovplyvniť vaše telo:

Pôsobí proti stresu

Výskumy preukázali, že LV 3 bod môže mať vplyv na hladinu stresu v našom tele. Tiež pozitívne pôsobí na zvýšenie koncentrácie a jasného myslenia. Dokáže aj zmierniť únavu.

Liek proti bolesti

Dokonca nám môže uľaviť od nepríjemných bolestí vrátane menštruačných kŕčov. V neposlednom rade napomáha s očnými problémami či bolesťami hlavy.

Lepšie trávenie

LV 3 bod dokáže tiež pomôcť, ak vás trápia poruchy trávenia, bolesti žalúdka a dokonca aj na opicu. Ak máte aj problémy s nadváhou, správnou stimuláciu vám pomáha aj pri chudnutí.

Antidepresívny

Má tiež čo do činenia s depresiami a úzkosťou. To pochopiteľne súvisí s prvým bodom, kedy vyrovnáva hladinu stresu v tele a pomôže aj pri problémoch s nespavosťou.

Boj s Parkinsonovou chorobou

LV3 bod bol tiež používaný v boji s otrasmi, ktoré spôsobuje Parkinsonova choroba.

5825cc2ae036b

A kde ho teda nájdeme?

Nachádza sa na oboch nohách a to presnejšie medzi palcom a druhým prstom, len pár centimetrov nad miestom, kde sa stretáva kože palca s kožou ukazováka. Znamenie, že ste tento bod naozaj našli, je také, že pri jeho stlačení je toto miesto citlivejšie ako okolité miesta. Pre správnu stimuláciu tohto bodu použite palec alebo prostredník. Jemne teda na tento bod zatlačte a dané miesto 2 – 3 sekundy masírujte, potom urobte 5 sekundovú pauzu a masáž opakujte. Bod LV 3 masírujte po dobu 2 minút.

Hlavne nezabúdajte, že správny pohyb stimulácie tohto bodu by mal byť v protismere hodinových ručičiek a masírovať môžete buď len jednu nohu alebo pokojne obidve naraz.