Tiež milujete banány? Potom sa vám už určite stalo, že ste si dali prezretý banán, ktorý na sebe mal tmavé škvrny. Čo to pre nás znamená a aký je rozdiel medzi konzumáciou štandardne zrelého banánu a toho prezretého? Budete sa diviť.

Nebojte, nemusíte sa báť, že by ste si konzumáciou prezretého banánu vytvorili zdravotný problém. Skôr naopak. Ako je to možné?

Tým, ako banán zreje, mení sa jeho obsah. Asi ste počuli, že zrelé banány obsahujú

viac cukru ako tie nezrelé. Je to pravda. Mimo to sa v nich ale tiež zvyšuje obsah antioxidantov, ktoré dokážu brániť vaše bunky pred voľnými radikálmi, spomaliť starnutie a znížiť riziko ochorenia srdca a infarktu.

Tým to ale ani zďaleka nekončí. Banány s tmavými škvrnami šupke produkujú navyše látku zvanú TNF – je možné ju preložiť ako tumor nekrotizujúci faktor. O čo ide? Táto látka dokáže bojovať proti rakovinotvorným bunkám a významne sa podieľa na posilnenie nášho imunitného systému. Súčasne bolo tiež dokázané, že zvyšujú tvorbu bielych krviniek.

Ak teda v obchode tieto prezreté banány narazíte, nemusíte sa ich už báť. Tieto banány niekoľkonásobne zdravšie, než tie čisto žltej či zelenkasté.